Blog

Prezentacja książki

W życiu mamy do czynienia w pierwszej kolejności z życiem i naszą ludzką naturą, która rządzi się własnymi prawami, a dopiero w drugiej - z ludźmi i sytuacjami, które się z nimi łącza. Proces życia jest dość intuicyjny. Intuicyjnie czujemy i intuicyjnie pragniemy różnych rzeczy. Jednak to, czy nasze życie wygląda tak, jak tego chcemy, zależy od tego, ile wiemy o nim i o sobie samych.

 

Życia uczymy się podobnie jak słów, naszego zawodu i reszty rzeczy, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dla sprawnej komunikacji potrzebujemy wiedzieć około dziesięciu tysięcy słów. Uczymy się ich każdego dnia ćwicząc nasz język przez lata. Prawo życia zawiera więcej niż 10 tysięcy zależności, które możemy rozpoznać i zastosować dla naszego dobra. Ale jeśli nie przykładamy się do ich zrozumienia tak, jak do nauki języka, nie mamy podstaw nawet w ciągu całego życia oswoić choćby podstawy jego leksykonu. W rezultacie, szczęśliwe w życiu mamy tylko chwile i nimi powinniśmy się zadowolić.

 

W książce „Sztuka Życia, Nowe życie” przedstawiam, w cudzysłowie, podstawy słownictwa życia – tysiące zależności, które wyłaniają się z naszych codziennych sytuacji i których nauczyć chce nas samo życie.